Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Obsah článku

Drink Team, Expres Hiadeľ, Dobrá Partička, Sršne

Góly: 5´Marián Pejko - 1:0, 6´Andrej Smida - 2:0, 12´Miroslav Kelemach - 3:0

Zápas štvornásobného šampióna Lenivej lopty proti Expresu, finalistovi z roku 2008, mal od začiatku svižné tempo. Tímy hrali otvorenejší duel ako mohli vidieť diváci v otváracom zápase. V 5 min. podnikol Hiadeľ rýchly brejk, ktorý prerušil až sklz Francistyho na bránkovej čiare. Hráč Drink Teamu týmto zákrokom posunul bránu a mohla sa ozvať aj píšťaľka rozhodcu. Následne z protiútoku namieril presne Pejko a dostal Drink Team do vedenia. Hiadeľ príliš rýchlo otvoril obranu a už o minútu zvýšil vedenie Drink Teamu na 2:0 strelou cez celé ihrisko do prázdnej brány Smida. Tesne pred prestávkou sa rútil sám na bránu Expresu Chromek, ale nezakončil svoj blafák presne. V polovici 2.polčasu predviedli krásnu akciu Kelemach a Nikel a prvý menovaný stanovil konečné skóre. Veľký favorit zvládol vstup do turnaja na výbornú.

V zaujímavom zápase diváci gól nevideli. Obrany hrali zodpovedne, pozorne a nepúšťali súperových strelcov do veľa príležitostí. Najväčšiu šancu prvého polčasu a možno aj zápasu zahodil v 5 min. Švajčiak. Ocitol sa sám pred Hraškom, ktorý stál v bráne Sršňov, ale ani na dvakrát nedostal loptu do siete. Partička mala v prvom polčase lepší pohyb a do vedenia ju mohol dostať Kováčik v 7 min. Zachytil zlú rozohrávku Hraška, ale so zakončením váhal tak dlho, až ho obrana Sršňov zastavila. V druhom polčase pokračovala mierna prevaha Partičky. Po strele Huťku sa k dorážke dostal Švajčiak, ale neuspel. Ten istý hráč mal na nohe rozhodnutie dve minúty pred koncom, lenže Hraško mu včasným vybehnutím dokázal strelu zblokovať. V zápase teda gól nepadol, s čím mohli byť o niečo spokojnejšie Sršne.

V súboji s Drink Teamom zmenila Partička úplne zápasovú taktiku. V repríze súboja o bronz z minulého roka sa zamerala predovšetkým na pozornú obranu a smerom dopredu sa tak často ako v prvom zápase nedostávala. Po oťukávacom prvom polčase sa favorit postupne dostával v druhom dejstve do tempa. V 12 min. sa dostal do šance po rýchlej výmene prihrávok Kováč, ale tesne minul. Následne sa ocitol sám pred Huťkom Pejko, ale svoj druhý gól na turnaji nepridal. O malú chvíľu to skúšal nepríjemnou strelou Kelemach. Záver duelu poznačil škaredý zákrok hráča Dobrej Partičky odzadu na Chromeka. Našťastie sa nič vážne nestalo a Drink Team si zahral presilovku. Partička bola pod obrovským tlakom, ale aj s potrebnou dávkou šťastia dokázala odolať. Pri šanci Nikela sa zaskvel Huťka v bráne Partičky. Ziskom bodu sa Drink Team prakticky už kvalifikoval do play-off a Partička mala pred záverečným zápasom s Hiadľom stále reálnu šancu na postup.

Góly: Zdenko Urva, Ján Uhrík

Pre oba tímy to bol mimoriadne dôležitý zápas. Sršne mali na konte iba bod a Expres bol dokonca bez bodu a ďalšiu prehru si už nemohol dovoliť. Expres začal aktívnejšie a v prvom polčase mal aj najväčšiu príležitosť. Sršne stratili na súperovej polovici loptu, dostali sa k nej hráči Expresu a po bleskovom protiútoku zakončoval v dobrej pozícii nepresne Balík. Po prestávke sa možno očakával nápor Hiadľa, ale všetkých zaskočil gól Urvu v úvode druhého polčasu. Po inkasovanom góle Expres zvýšil úsilie otvoril obranu, lebo nič iné mu ani nezostávalo. Sršne čakali na svoju príležitosť rozhodnúť. Tá sa naskytla dve minúty pred koncom. Na konci druhej gólovej akcie bol Uhrík. Hiadeľ dosť prekvapujúco prehral už druhý zápas a pred posledným duelom živil len malé teoretické šance na postup.

Góly: Ján Francisty - 1:0, Marián Kováč - 2:0, Marián Kováč - 3:0

Súboj starých známych, v ktorom vždy zvíťazil Drink Team. Inak tomu nebolo ani tentoraz. Mierna prevaha favorita síce ešte v prvom dejstve gólové ovocie nepriniesla, ale po zmene strán už Sršne tlaku neodolali. Streleckú listinu duelu otvoril Francisty. O minútu zvýšil vedenie Kováč a ten istý hráč aj skóre stretnutia uzavrel. Sršne si pokazeným druhým polčasom trochu pokazili dojem z doterajších výkonov a hlavne nemali postup vo svojich rukách. Ak by Dobrá Partička dokázala v záverečnom zápase skupiny zdolať Hiadeľ, odsunula by Sršne na nepostupové 3.miesto. Drink Team aj v tomto ročníku prešiel základnou skupinou bez problémov a opäť neinkasoval ani gól. Zápasy základných skupín zvládol vôbec najlepšie zo všetkých tímov.

Góly: 3´Marek Balík - 1:0, Peter Kostúr - 2:0, Peter Kostúr - 3:0, 16´Ľubomír Balík - 4:0

V záverečnom zápase skupiny B už hrala o postup iba Partička. Stačilo jej na to zdolať trápiaci sa Expres. Ten do tohto duelu nevsietil ani gól a až päťkrát inkasoval. Problémy so zakončením mala aj Partička, ktorá tiež ešte nevsietila ani gól. Zápas však jednoznačne vyznel v prospech Expresu. Už v 3´min. dotlačil loptu za čiaru Marek Balík a trápenie Partičky sa začalo. Počas celého stretnutia sa nedostala do vyloženej šance a naopak bol to Hiadeľ, ktorý diktoval tempo a strieľal góly. Po prestávke zvýšil vedenie dvoma rýchlymi gólmi na 3:0 Kostúr a v záverečnej minúte ešte strpčil Partičke prehru Ľubo Balík. Pre oba tímy bol tento zápas rozlúčkou na turnaji Lenivá lopta 2010.