Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Lenivá lopta 2019

Futsalový turnaj Lenivá lopta je o priateľstvách, vzájomnom rešpekte medzi hráčmi, dobrej atmosfére a tradícii. Práve tieto vlastnosti robia z turnaja významnú športovo-spoločenskú udalosť, ktorá už dávno prerástla hranice obce Brusno a je známa v celom Banskobystrickom kraji. Pamätníci už čoskoro 13 ročnej tradície turnaja si isto spomínajú na mnohé nezabudnuteľné futsalové zápasy, veľké tímové aj individuálne výkony, či rôzne výnimočné okamihy, ktoré však časom zapadnú prachom a vytratia sa z mysle.

Aj preto je náš portál www.futbalshviezdickou.sk od roku 2009 hlavným mediálnym partnerom podujatia. Hlavným cieľom mravenčej práce organizačného tímu je, aby sa turnajové výsledky, individuálne štatistiky, videogalérie a fotogalérie z turnaja zachovali a detailne archivovali. História turnaja je významnou súčasťou Lenivej lopty z viacerých dôvodov. Vďaka nej rastie turnajový kredit. Bývalí, ale aj terajší šampióni a účastníci turnaja sa budú môcť v budúcnosti pochváliť svojim nástupcom a potomkom s emotívnymi zážitkami z turnaja. V neposlednom rade sa môžu tvoriť rekordy a významné turnajové miľníky, ktoré budú v budúcnosti pre mladšie generáciou inšpiráciou a výzvou na prekonanie. 

Vzhľadom k tomu, že máme k dispozícii podrobné údaje z turnajov až od ročníka 2009, nie sú naše štatistiky kompletné, ale už majú svoju výpovednú hodnotu. Navyše sa neustále snažíme pátrať po údajoch aj zo starších ročníkov a priebežne tak históriu turnaja dopĺňame.

Dnes vám teda predstavíme jednu zaujímavú individuálnu štatistiku turnaja - Najviac víťazných gólov na turnaji:

1. miesto - Michal Pančík - Darebáci - 7 gólov

Michal Pančík v zápase z roku 2013 proti tímu Ja, DJ a MikulášDoterajším rekordérom v počte víťazných gólov na Lenivej lopte je podľa dostupných historických záznamov kanonier Darebákov Michal Pančík. Na svojom konte má už 7 víťazných gólov, z toho 6 bolo mimoriadne kľúčových, pretože rozhodli o postupe Darebákov v play-off. Teraz si ich trochu pripomenieme:

 

1. 2003 - finále - Darebáci vs. Drink Team 2:1

Jeden z najslávnejších gólov turnaja, ktorý rozhodol o zatiaľ jedinom triumfe Darebákov na Lenivej lopte, navyše proti hviezdnemu Drink Teamu.

2. 2009 - štvrťfinále - Darebáci vs. Expres Hiadeľ 0:0 a 4:3 n.p.k.

Ďalší dôležitý gólový rukopis zanechal Michal Pančík v roku 2009. Štvrťfinálová dráma s Expresom Hiadeľ dospela až do penaltového rozstrelu. Za stavu 3:3 premenil rozhodujúcu penaltu a posunul svoj tím do semifinále.

3. 2009 - semifinále - Darebáci vs. Drink Team 2:1

V tomto veľkom derby zápase vsietil oba góly Darebákov a vystrieľal im po 6 rokoch finálovú účasť. Jeho víťazný gól znamenal aj fakt, že Drink Team po prvýkrát chýbal vo finále.

4. 2010 - skupina - Darebáci vs. ZŠ Brusno 3:0

Svojim gólom odštartoval púť Darebákov turnajom v roku 2010. Nakoniec z toho bolo celkové 4.miesto.

5. 2010 - štvrťfinále - Darebáci vs. Drink Team 1:1 a 2:1 n.p.k.

Už po tretíkrát rozhodol zápas s Drink Teamom. Tentoraz úspešným penaltovým pokusom. Pre Drink Team sa Michal Pančík stal doslova osudovým hráčom. Štvornásobný víťaz turnaja po prvýkrát neprešiel hranicu štvrťfinále.

6. 2013 - štvrťfinále - Darebáci vs. Ofsajt Team 2:0

Po dvojročnej absencii na turnaji Lenivá lopta sa Michal Pančík predviedol v najkritickejšom zápase turnaja, potvrdil veľkú psychickú odolnosť v kritických chvíľach a aj vďaka nemu sa Darebáci opäť dostali až do finále.

7. 2014 - zápas o 3.miesto - Darebáci vs. ZŠ Brusno 2:2 a 2:1 n.p.k.

Veľmi kvalitný zápas o 3.miesto rozhodol gólom v penlatovom rozstrele a vybojoval pre tím Darebákov po prvýkrát bronz.

 

Ďalšie poradie:

2.miesto - František Kelemach (Dynamo Oremlaz) a Martin Sedliak (Expres Hiadeľ) - 4 góly

3.miesto - Marek Balík, Gabriel Snitka, Tomáš Zázrivec (všetci Expres Hiadeľ), Peter Rebek (KOMA), Peter Szczepaniak (Matrix), Juraj Pančík, Tomáš Pančík (obaja Darebáci), Ján Štubian (FK Plus) a Marián Sanitra (Ja, DJ a Mikuláš) - 3 góly

Pin It