Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Lenivá lopta 2019

Úlovok

Najlepším zápasom Lenivej lopty 2011 bola semifinálová dráma medzi Ofsajt Teamom a Darebákmi. Favoritom duelu boli vo veľkej forme hrajúci Darebáci. Dovtedy vyhrali všetky svoje štyri zápasy na turnaji, vsietili 8 gólov a neinkasovali ani raz. Lenže ich súper Ofsajt Team predviedol svoj najlepší tímový výkon na turnaji a bol z toho nezabudnuteľný zápas, ktorý sa zaradil do zlatého fondu Lenivej lopty. Pripomeňme si pamätný zápas očami kapitána Ofsajt Teamu Samuela Knižku.

2011 - semifinále - Darebáci vs. Ofsajt Team 2:3 (2:0)

Favoritom duelu bol turnajový suverén Darebáci. Podľa toho vyzeral aj prvý polčas, keď Tomáš Pančík a Milan Šuhajda získali Darebákom dvojgólový náskok. Ani úvod druhého polčasu neveštil obrat. Ale v 14 min. využil chybnú rozohrávku Darebákov Gardošík a znížil. Zrazu sa Ofsajt dostal do hry a po zvýšenej aktivite vyrovnal v 15 min. Knižka - 2:2. V šokujúcom závere dokonal neuveriteľný obrat Tomáš Kelemach a posunul Ofsajt Team senzačne do finále.

{youtube}1OUlMUWAA5A&list=PLMddeMeI6m-0l3yLCV6Hi7nF-q-M7GhDL&index=11{/youtube}

Pohľad na zápas očami Samuela Knižku, kapitána Ofsajt Teamu, ktorý v zápase vyrovnával na 2:2:

"Bol to super zápas. Z môjho pohľadu to bol najlepší zápas na Lenivej lopte aký som zažil. Bol to ohromný zážitok. Napriek nepriaznivému stavu 0:2 sme išli za tým. Všetko sme vsadili na útok a vyšlo to. Musím prezradiť niečo, čo možno nikto nevie. Od skupinovej fázy som mal opuchnuté koleno. Skoro celý deň som si ho ľadoval a v semifinále s Darebákmi som hral s veľkým sebazaprením. Vydal som zo seba všetko a vo finále to už jednoducho nešlo. Rado Gardošík bol tiež zranený a Tomáš Kelemach sa zranil práve proti Darebákom a vo finále tiež nehral. Napriek týmto problémom sme predviedli obrovskú bojovnosť. Ani neviem, kde sa to v nás vzalo. Gardy (Rado Gardošík) nás veľmi dobre usmerňoval. Povedal nám cez polčas pár vecí, ktoré sme potom dodržali a mali sme aj potrebnú dávku šťastia. Napriek zraneniam to bola pre nás veľká výzva nastúpiť proti bratom Pančíkovcom. Podali sme najlepší kolektívny výkon v histórii Ofsajt Teamu. Dvakrát sme skórovali tak, že sme nastrelili loptu smerom na bránu a šikovne to niekto pred bránou tečoval. Myslím, že ja pätou. Potom nás Pančíkovci poriadne pritlačili a v závere nám vyšiel rýchly brejk s tečom Kela (Tomáš Kelemach). Jazdili sme hore dole. Nehrali sme žiadny technický futbal ako dovtedy. Darebáci mali viac z hry. Boli veľmi ťažkým súperom. Tomáša a Juraja Pančíkovcov snáď nebolo možné odstaviť od lopty. Veľmi nám pomohli Gardyho skúsenosti, súdržnosť a kolektívny výkon do poslednej sekundy. Všetci sme makali, všetci sme si chceli zahrať vytúžené finále."