Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Obsah článku

Jubilejný 10.ročník populárneho halového turnaja v Brusne - Lenivá lopta 2012, bol výnimočný svojou dramatickosťou duelov a veľkým počtom obratov v zápasoch, čo sa doteraz v histórii nestalo.

Až 6 zápasov dokázali tímy otočiť vo svoj prospech a ďalších 5 zápasov z nepriaznivého skóre minimálne vyrovnať. Vzhľadom na náročnosť postupového kľúča sa bojovalo o veľa prakticky v každom zápase. Diváci mali možnosť vidieť kvalitné duely a v mnohých prípadoch sa rozhodovalo v záverečných minútach, sekundách a dokonca so záverečnou sirénou. Po 6 rokoch sa opäť rozšíril počet tímov z 12 na 16 a po 32 zápasovom maratóne sme v sobotu 15.12. večer pred 19:30 spoznali meno víťaza jubilejného 10.ročníka. Stal sa ním po prvýkrát - Tím na hrane - Mária Huta. Bohatú fotogalériu z turnaja pripravujeme.

Mária Huta využila na titul hneď svoju prvú finálovú účasť. Vystriedala na tróne Expres Hiadeľ a zaradila sa k nesmrteľným tohto turnaja - Drink Teamu, Darebákom, FK 34 Brusnu, Dynamu Oremlaz, KOMe a spomínanému Expresu Hiadeľ. Mária Huta ako jediný tím na turnaji neprehrala ani jeden zápas a dokráčala až na samý vrchol. Prekonala svoje turnajové maximum - 3.miesto z roku 2010. Titul mu teda patrí právom, jediným negatívom je nešportový gól Fabiana Slančíka v semifinále turnaja proti Keia Kaha, ktorým znižoval v predposlednej minúte na 3:4 a vrátil svoj tím do boja o finále. Všetci vieme aké bolo ďalšie pokračovanie duelu. Napriek tomu klobúk dole pred týmto víťazom, ktorý stál 4krát na prahu zápasovej prehry, ale nevzdal sa a vždy dokázal duel obrátiť vo svoj prospech, čo sa ešte žiadnemu tímu v histórii turnaja nepodarilo.

Mária Huta vstúpila do turnaja rozpačite a proti víťazovi z roku 2010 KOMe bola rada aj za remízu - 1:1, lebo dlho prehrávala a až gól Mrníka ju prebudil. Súper bol v tomto zápase aktívnejším tímom. V 2 zápase proti nováčikovi Matrixu to už bolo zo strany Márie Huty iné predstavenie. Po vyrovnanom 1.polčase vsietil krásny gól Brašeň a proti útočne naladenému súperovi sa ešte dvakrát presadil Mrník. Lenže v súboji s Dynamom Oremlaz, v ktorom Márii Hute stačila na postup remíza, jej hráči opäť zbabrali 1.polčas a bolo z toho dvojgólové manko. Gólmi Slančíka a Bošeľu z poslednej minúty vstala Mária Huta z popoľa a zrejme niekde tu sa zrodil silný tímový duch, ktorý už nedokázal zastaviť nikto. Štvrťfinálová repríza z roku 2011 proti obhajcom titulu Expresu Hiadeľ dlho vyzerala na podobný koniec ako pred rokom. Favorit dlho viedol, ale Mária Huta gólmi Rešetára a Bošeľu v záverečných 90 sekundách totálne obrátila vývoj a vyradením najväčšieho favorita na titul sa postarala o najväčšie prekvapenie. V semifinále rozpútali Keia Kaha a Mária Huta najkrajšie predstavenie na turnaji. Bol to asi najlepší zápas za posledné roky. Keia Kaha viedla 2:0, ale Kulík a Slančík vyrovnali. Keia Kaha strhla v predposlednej minúte opäť dvojgólové vedenie na svoju stranu, ale potom sa odohral už spomínaný kontroverzný moment turnaja. Fabian Slančík vsietil neregulárny gól, ktorý však platil a znížil na - 4:3. Dal tak svojmu tímu dosť času na vyrovnanie a 16 sekúnd pred koncom pri presilovke sa to aj Bošeľovi podarilo. Následný penaltový rozstrel začali lepšie hráči Keia Kaha a zásluhou Francistyho viedli, lenže Kulík a Mrník skóre otočili a posunuli Máriu Hutu do historického finále. V ňom bolo jej súperom prekvapenie turnaja tím ZŠ Brusno. Školáci boli od začiatku aktívnejším tímom. Svojho súpera prestrieľali a mali aj väčšie šance, ale zakončovali nepresne. Nasledoval 3.finálový rozstrel v histórii, ktorý otvoril gólovo Kulík. Za školu vyrovnal Baran. Slančík sa nepresadil, ale Štulajter nedostal školu do vedenia, lebo trafil žrď. Mrník potom skóroval na 2:1 a keďže Pinter trafil iba bočnú žrď bolo rozhodnuté. Šampiónom sa stal - Tím na hrane - Mária Huta. Peter Mrník ako prvý zdvihol nad hlavu cenný putovný pohár, ktorý zostane na 1 rok v držaní tímu Mária Huta.

Prekvapením turnaja bola ZŠ Brusno, ktorá sa turnajom predierala nenápadne a nakoniec jej k titulu chýbali iba centimetre. Prekročila svoj vlastný tieň a najlepší výsledok z histórie - semifinále v roku 2003. Dokonale sa revanšovala za minuloročnú kontumáciu, kedy porušila pravidlo o maximálnom počte hráčov v jednom tíme. Škola na svojej senzačnej ceste až do finále vyradila minuloročného finalistu Ofsajt Team, 3.tím z roku 2008 Načo Názov, vo štvrťfinále nováčika Drakov z MFK, ktorý dovtedy nestratil ani bod a v semifinále ďalšieho nováčika Matrix gólom Petra Pintera 1 sekundu pred koncom zápasu. Veľkú pochvalu si zaslúžia chlapci z Keia Kaha, ktorí dosiahli svoj druhý najväčší úspech v histórii - 3.miesto, aj keď pri troške šťastia a nebyť neregulárneho gólu v semifinále mohli dosiahnuť ešte lepší výsledok. Tento tím je však mladý a pred sebou má svetlú budúcnosť. Je viac ako pravdepodobné, že raz na titul dosiahne.

Oživením turnaja boli výkony nováčikov Drakov z MFK a Mačeniec, ktorí dokráčali do štvrťfinále a Matrix sa predral medzi najlepšiu štvorku, keď zdolal troch bývalých šampiónov: Dynamo Oremlaz, KOMu a Drink Team. Sklamaním turnaja boli výkony a sterilná hra KOMy , Darebákov a Ofsajt Teamu. Svoj štandard neprekročili Dobrá Partička, Načo Názov či Dynamo Oremlaz.