Oznámenie o organizovaní turnaja Lenivá lopta 2020

Z dôvodu opatrení Úradu verejného zdravotníctva a uznesenia Vlády SR o zákaze usporiadania podujatí, sa turnaj Lenivá lopta 2020 neuskutoční.

Cesta k titulu vedie cez šesť zápasov

Od roku 2012 hrá na turnaji Lenivá lopta 16 tímov, ktoré sú rozdelené do štyroch základných skupín. Do play-off postupujú dva najlepšie tímy z každej skupiny. Hracím dňom je sobota a čas otváracieho zápasu turnaja je naplánovaný na 7:30. V základných skupinách odohrajú tímy spolu 24 zápasov a koniec skupinovej fázy je naplánovaný na 15:30. Potom nasledujú štyri štvrťfinálové duely, dva semifinálové duely, súboj o bronz a finálové stretnutie má výkop o 18:45.

Od roku 2011 je súčasťou Lenivej lopty aj kvalifikačný turnaj

Keďže každým rokom rastie záujem nových tímov o účasť na Lenivej lopte, od roku 2011 je súčasťou turnaja aj kvalifikačný turnaj o jedno alebo dve voľné miesta. Kvalifikačný turnaj sa zvyčajne koná týždeň pred hlavným turnajom. V minulosti sa už dvom tímom podarilo postúpiť z kvalifikácie a nakoniec získať titul (2011 Expres Hiadeľ, 2014 FK Plus). Víťaz kvalifikačného turnaja z roku 2017 Chorvátska jazda získal na hlavnom turnaji 3.miesto. Formát kvalifikačného turnaja závisí vždy od množstva prihlásených tímov.

Bodovací systém

V skupinovej fáze, víťaz každého zápasu získa 3 body, porazený tím je bez bodu. V prípade nerozhodného výsledku si družstvá pripíšu na svoje konto po jednom bode. Od vyraďovacej fázy nasledujú v prípade nerozhodného výsledku pokutové kopy, po štyria strelci na každej strane. Ak by sa ani potom nerozhodlo, nasleduje jeden pokutový kop na každej strane až do rozhodnutia. Od roku 2014 nasleduje vo finále v prípade nerozhodného výsledku 5 minútové predĺženie, v ktorom platí pravidlo zlatého gólu. Ak niektorý z tímov vsieti gól, zápas je ukončený.